Deutsch | English

České Švýcarsko

Kvalitní ubytování a aktivní odpočinekÚvodní stránka » O regionu » Obce » Doubice


Doubice

Popis obce

Doubice je položena v  romantickém údolí obklopené lesy severovýchodně od Chřibské. První počátky obce  souvisí s objevením staré sklárny v roce 1995  v lese na východ od Doubice. Podle archeologických průzkumů se její založení datuje na přelom 14. a 15. století. Někdy na přelomu 15. a 16. století byla založena Stará Doubice, jejíž vznik souvisí s výše zmiňovanou sklárnou. Ta potřebovala ke svému provozu velké množství dřeva. Na vykácených prostorách se začali usazovat osadníci a vznikala tak další a další stavení. Nová Doubice vznikla v 18.století. Obživu obyvatel zajišťovala práce v lese, výroba nití a zpracování bavlny.
Na přelomu 18. a 19. století působil v oblasti Českého Švýcarska loupežník Karel Stuelpner. Byl to takový místní Robin Hood. Památkou na něj je Stuelpnerova poustka - skrýš poblíž Sokolího vrchu. Na jih od obce se v lesích nachází skalní převis zvaný Švédský tábor, který sloužil za třicetileté války obyvatelům jako úkryt.
Severovýchodně od obce můžete navšítvit  zajímavý Vápenný vrch s přírodní rezervací Vápenka, která je pozoruhodná společným výskytem pěti různých horninových typů. Díky pestrému geologickému podkladu zde roste mnoho druhů rostlin a domov zde našel vzácný druh netopýra.  Doubice přitahuje mnoho návštěvníků nejen díky příjemné atmosféře a krásné přírodě ale také díky široké nabídce turistických a cyklistických tras, které Vás zavedou do kouzelných míst Národního parku. V zimní období je místo vhodné pro milovníky běžek.

Mimo turistiky se můžete zúčastnit horolezeckých kurzů, které Vám rádi zajistíme.  Dále se můžete svést na koni, zahrát si tenis a zastřílet na místní střelnici.  V hotelu Jef se můžete zapojit do lekcí spiningu nebo se uvolnit v sauně. Pro letní osvěžení poslouží přírodní koupaliště za hotelem Jef. V obci se také pořádají různé kulturní akce jako např.  koncerty, plesy, přednášky a jiné  představení.


Doubická stáj

Doubickou stáj lze využít k ustájení koní v moderně vybaveném zázemí. Je možné objednat si různě dlouhý výcvikový kurz nebo jen vyjížďku do přírody, případně také vyjížďku v kočáře. V průběhu celého roku se zde pořádají různé akce oblíbené v širokém okolí. Patří mezi ně Hubertova jízda, Den koní, parkurové závody či soutěž westernového ježdění.

Pozoruhodnosti v obci

Hřeben Jedliny


Pavlínino údolí

Romantické lesnaté a místy skalnaté údolí říčky Chřibské Kamenice.

Údolí Doubického potoka


Zadní Doubice

Dnes už zaniklá osada při soutoku Křinice a Brtnického potoka. Na české straně ji připomíná jen několik místností vytesaných ve skále, na německé straně zůstalo jediné stavení. Nedaleko se nachází hraniční přechod pro pěší z Krásné Lípy do Hinterhermsdorfu.

Turistické zajímavosti v obci


Doporučit stránku známému:Rezervační centrum

+420 412 554 286

info@ceskosaske-svycarsko.cz

Provozní doba:
Duben - říjen / 09:00 - 18:00
Listopad - březen / 09:00 - 17:00


E-mailový zpravodaj

Zadejte svůj e-mail a dostávejte zdarma novinky informačního střediska Pravčická brána.


Praktický průvodce zdarma

Informace o průvodci


Partneři

Správa Národního parku České Švýcarsko

Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Vytisknout stránku | Přidat k oblíbeným

Copyright © 2006 České Švýcarsko - turistické informace, s.r.o. / +420 412 554 286 / info@ceskosaske-svycarsko.cz
Created by SYMBIO