Deutsch | English

České Švýcarsko

Kvalitní ubytování a aktivní odpočinekÚvodní stránka » O regionu » Obce » Jílové


Jílové

Ilustrační fotografie

Mírové náměstí 280
40701 Jílové
http://www.mujilove.cz

Popis obce


Jílové 

Město Jílové se nachází 7 km západně od Děčína na Jílovském potoce. Město leží v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a zároveň je střediskem mikroregionu Labské skály.
První zmínka o Jílovém pochází z poloviny 14. století. Mezi hojně rozvíjená řemesla patřilo tkalcovství, přádelnictví, tesařství. V 19. století vznikaly knoflíkárny, hřebíkárna a koželužna.
Od poloviny 14. století stála u Jílovského potoka vodní tvrz, která byla později přestavěna na renesanční zámek. Na přelomu 19. a 20. století sloužil zámek jako přádelna bavlny. Poté, co museli Thunové opustit Děčínský zámek, nalezli útočiště právě na jílovském zámku. V druhé polovině 20.století zde byla škola. Od roku 2000 prochází rekonstrukcí a stává se z něj společenské a kulturní centrum města. Navštívit můžete místní knihovnu, zajít na koncert nebo si zatančit na plese. Ve slavnostním sále se konají svatební obřady. Relaxovat můžete v zámecké zahradě s altánkem a malou kašnou.
Nad městem se vypíná mohutná stolová hora Děčínský Sněžník. Je nejvyšším vrchem Děčínské vrchoviny, na kterém byla před více než 100 lety postavena kamenná rozhledna. Ta poskytuje nádherný výhled na České Středohoří i Česko-saské Švýcarsko.
Jílové nabízí bohaté sportovní zázemí. Na koupališti jsou hostům k dispozici dva bazény, tři hřiště na plážový volejbal a houpačky pro děti. U základní školy je každý den otevřeno pro veřejnost škvárové a betonové hřiště včetně dráhy pro skok do dálky. Vedle zámku využijte možnosti zahrát si volejbal, nohejbal nebo tenis na upraveném hřišti, k dispozici je Vám také stůl na stolní tenis. Na Děčínském Sněžníku najdete značné množství tras, které v létě slouží pro cyklisty a v zimě pro běžkaře. Rájem skalních lezců je skvělé místo plné skalních  měst v okolí Tisé a Rájce, kde samozřejmě také vede mnoho značených turistických cest.

Turistické zajímavosti v obci


Doporučit stránku známému:Rezervační centrum

+420 412 554 286

info@ceskosaske-svycarsko.cz

Provozní doba:
Duben - říjen / 09:00 - 18:00
Listopad - březen / 09:00 - 17:00


E-mailový zpravodaj

Zadejte svůj e-mail a dostávejte zdarma novinky informačního střediska Pravčická brána.


Praktický průvodce zdarma

Informace o průvodci


Partneři

Správa Národního parku České Švýcarsko

Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Vytisknout stránku | Přidat k oblíbeným

Copyright © 2006 České Švýcarsko - turistické informace, s.r.o. / +420 412 554 286 / info@ceskosaske-svycarsko.cz
Created by SYMBIO