Deutsch | English

České Švýcarsko

Kvalitní ubytování a aktivní odpočinekÚvodní stránka » O regionu » Obce » Kirnitzschtal (části obce Altendorf, Lichtenhain, Mittelndorf, Ottendorf, Saupsdorf)


Kirnitzschtal (části obce Altendorf, Lichtenhain, Mittelndorf, Ottendorf, Saupsdorf)

Ilustrační fotografie

Am Bahnhof 6, 01814 Bad Schandau, Německo
http://www.saechsische-schweiz.de

Popis obce

 

Údolí potoka Kirnitzsch leží v "zadním Saském Švýcarsku", patří k nejhezčím a nejznámějším údolím Labských pískovců, je ideálním místem pro strávení dovolené a je rájem pro horolezce.  Po pravém břehu potoka vedou koleje historického vláčku a úzká silnice. Po obou stranách stojí zachovalé domy, ve většině z nich je možné se ubytovat nebo alespoň občerstvit.  Jižní hranici Kirnitzschtalu ohraničují Schrammsteine (řetězec skalních útvarů).
Údolí tvoří několik vesniček:
Altendorf leží asi 3km od Bad Schandau, ze kterého připomeneme hlavně romantické stoupání skrz soutěsku "Dorfbachklamm" k vorařské stezce a nádherný výhled z Adamsbergu, odkud uvidíme velkou část Labských pískovců.
Na panoramatické stezce leží Mitteldorf, který má také několik vyhlídkových míst: Birkenberg, Weinberg, Rämischbank nebo Schaarwiese. Odsud můžeme také velmi rychle sestoupat k potoku Kirnitzsch.
Lichtenhain leží už na horní cestě, zde objevíte nádhernou vyhlídku z Pffarbergu a pramen potoka, jehož tok vytváří vodopád "Lichtenhainer Wasserfall", který se stal turistickou atrakcí.  Každoročně první víkend v září se v Lichtenhainu pořádá "květinová slavnost", motivy jsou aranžovány  z cca 15000 květů jiřin, závěrem bývá jedinečný průvod. 
Pro opravdový klid doporučujeme pobyt v Ottendorfu - klidná část lesa, samostatná rokle, pokud se vydáte od "Grosssteinkanzel přes "Ottendorfské vřesoviště" . Od dřívějšího "Jugendburgu" k "Endlerkuppe"  dojdete bez velkých převýšení ke "Grossteinu" (který je také nazýván Kazatelna zadního Saského Švýcarska), kde objevíte nádherný pohled na Kirnitzschtal a skalní svět zadního Saského Švýcarska.
Ozdobou Saupsdorfu je kostelík na slunném svahu Wachbergu, od Wachbergu je nádherný výhled na Krušné hory, České Švýcarsko....
 
V dobře značené síti turistických stezek najdete mnoho výletních cílů:

Hlavní atrakcí je určitě historická elektrická dráha "Kirnitzschtalbahn", která vozí turisty z Bad Schandau na konečnou stanici "Lichtenhainský vodopád", odkud turisté pokračují ke "Kuhstall" (kravín - největší skalní jeskyně ve skále v oblasti Labských pískovců, kam se schovával dobytek před špatným počasím a také za války).
Romantická stezka z Altendorfu nás dovede do soutěsek Kirnitzschtalu, kde můžeme následovat stopy vorařů, kteří zde splavovali po Kirnitzsch dřevo do Labe. Vy se zde svezete pohodlně na pramičce, jízda trvá téměř 3 hodiny!
Naučná stezka "vorařský výstup" vede z Bad Schandau přes Kirnitzschtalské údolí vede k Neumanovu mlýnu, podél stezky informuje turisty více než 100 tabulí, na kterých je popsaná práce vorařů, kteří splavovali z místních lesů kmeny stromů k Labi. Neumannmuehle je technickou památkou, začíná u něj také cesta ke Grossen Zschand.
Rozhledna Weigberg v Hinterherrmsdorfu - od r.2000 se vesnička chlubí novou turisickou atrakcí - dřevěnou rozhlednou Weifsberg, ke které dorazíte pěšky za cca 20 minut od IC. Nabízí nádherný výhled do Saského Švýcarska i do ČR. Otevřeno denně, vstup volný


Doporučit stránku známému:Rezervační centrum

+420 412 554 286

info@ceskosaske-svycarsko.cz

Provozní doba:
Duben - říjen / 09:00 - 18:00
Listopad - březen / 09:00 - 17:00


E-mailový zpravodaj

Zadejte svůj e-mail a dostávejte zdarma novinky informačního střediska Pravčická brána.


Praktický průvodce zdarma

Informace o průvodci


Partneři

Správa Národního parku České Švýcarsko

Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Vytisknout stránku | Přidat k oblíbeným

Copyright © 2006 České Švýcarsko - turistické informace, s.r.o. / +420 412 554 286 / info@ceskosaske-svycarsko.cz
Created by SYMBIO