Deutsch | English

České Švýcarsko

Kvalitní ubytování a aktivní odpočinekÚvodní stránka » O regionu » Obce » Krásná Lípa, Kyjov, Krásný buk, Vlčí hora


Krásná Lípa, Kyjov, Krásný buk, Vlčí hora

Ilustrační fotografie

Masarykova 246/6, 40746 KRÁSNÁ LÍPA
http://www.krasnalipa.cz

Popis obce

Krásná Lípa 

Malé městečko leží na hranici Chráněných krajinných oblastí Labské pískovce a Lužické hory. První zmínky o sídlišti pocházejí ze 14. století. Krásná Lípa patřila až do roku 1614 k tolštejnskému panství, pak byla připojena ke kamenickému panství. Obyvatelé se převážně živili plátenictvím, roku 1731 zde byla založena první manufaktura na přízi. Postupně vznikaly další řemeslnické dílny a městečko se stalo významným střediskem textilní výroby a obchodu. K rozvoji města přispělo také vybudování železnice v roce 1869. Na konci 2. světové války bylo hodně domů zbořeno, mezi nimi i některé zajímavé stavby, přesto si město zachovalo památkový význam.Ve městě naleznete mnoho barokních a klasicistních domů se zdobenými portály i budovy z novorenesance. Bohaté je zastoupení roubených a dřevem obložených domů s podstávkami. Jeden takový z roku 1729 naleznete přímo na náměstí. Řada z místních domů je památkově chráněna.V roce 1882 byl v Krásné Lípě založen první Horský spolek na našem území, který se významně zasloužil o rozvoj turistiky a výstavbu turistických cest. Dominantou je nad náměstím stojící barokní kostel sv. Máří Magdaleny, postavený v polovině 18. století. Vedle kostela se rozkládá barokní fara s mansardovou střechou.
Odpočinout si od každodenního shonu a načerpat nové síly můžete v rozsáhlém parku, který se rozprostírá jihozápadně od náměstí. Naleznete zde mnoho vzácných dřevin, rybník s ostrůvkem, drobný potůček, mauzoleum a sochu lva s pamětními deskami obětem války s Pruskem.
Krásná Lípa je domovem firmy, která vyráběla motocykly Čechie - Böhmerland. Na náměstí lze shlédnout pamětní desku k poctě konstruktéra této značky Albina Huga Liebische. Pravidelně od roku 1999 se v Krásné Lípě konají mezinárodní srazy majitelů těchto motocyklů, na kterých můžete obdivovat skvostné kousky této značky.
Krásná Lípa je také sídlem správy Národního parku České Švýcarsko. K dispozici je Vám informační centrum Národního parku v budově U Frinda na Křinickém náměstí.
Za sportovním vyžitím zajděte do nově zrekonstruovaného sportovního areálu Českého Švýcarska. Naleznete zde tenisové kurta s umělým a antukovým povrchem, cvičnou tenisovou stěnu, hřiště na plážový volejbal, minigolf, hřiště pro míčové hry, dětské hřiště s prolézačkami. Na náměstí také začíná mnoho turistických a cyklistických tras, které Vás provedou nedotčenou přírodou Národního parku. Cestou se můžete vykoupat v přírodní nádrži v Kyjově,  projít se romantickým Kyjovským údolím  či probádat bývalé skalní hrádky tyčící se na vrcholcích skal.

Turistické zajímavosti v obci


Doporučit stránku známému:Rezervační centrum

+420 412 554 286

info@ceskosaske-svycarsko.cz

Provozní doba:
Duben - říjen / 09:00 - 18:00
Listopad - březen / 09:00 - 17:00


E-mailový zpravodaj

Zadejte svůj e-mail a dostávejte zdarma novinky informačního střediska Pravčická brána.


Praktický průvodce zdarma

Informace o průvodci


Partneři

Správa Národního parku České Švýcarsko

Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Vytisknout stránku | Přidat k oblíbeným

Copyright © 2006 České Švýcarsko - turistické informace, s.r.o. / +420 412 554 286 / info@ceskosaske-svycarsko.cz
Created by SYMBIO