Deutsch | English

České Švýcarsko

Kvalitní ubytování a aktivní odpočinekÚvodní stránka » O regionu » Obce » Kurort Rathen


Kurort Rathen

Ilustrační fotografie

Am Bahnhof 6, 01814 Bad Schandau, Německo
http://www.saechsische-schweiz.de

Popis obce

Kurort Rathen

Kousek před skalním masivem Bastei, na břehu Labe leží lázeňské městečko Rathen. Díky své klidné poloze, je jedním z nejnavštěvovanějších míst Labských pískovců, leží v dostupné lokalitě, ale zároveň nabízí opravdový klid mezi divokým údolím a skalními masivy. Turistický ruch se tu začal rozvíjet s prvním parníkem "Královna Marie", který byl na Labe posazen r.1837. Dalším dopravním prostředkem, který návštěvníkům z blízkého okolí i vzdálenějších míst umožnil dopravu do Rathenu, byla železnice. Řeka Labe rozděluje Rathen na dvě lokality: Oberrathen (horní) a Niederrathen (dolní), které spojuje historický přívoz denně mezi 4.30 do 0.45 (1.5.-31.10. v pá+so+svátky 4.30-02.00).
Na lázeňském námestí v Oberrathenu vás určitě přitáhne světelná fontána u kašny, kde je denně od 21:00 osvětlen vodotrysk, který provází i příjemná hudba - tento zážitek trvá pouze jednu hodinu!


I odsud je mnoho značených turistických cest do okolí:
Felsenburg Neurathen - zde najdeme zbytky středověkého výškového hradu. Po obvodu bývalého hradu, který tvoří především železné mosty a žebříky, objevíme mnoho poznatků o časech dávno minulých. Vchod ke hradu se nachází přímo u známe Basteie, za plotem z kůlů.
Od poloviny května do konce září je možno navštívit skalní jeviště, jedno z nejhezčích přírodních jevišť v Německu, kde můžete shlédnout pestrý program pro mladé i starší. Mezi nejoblíbenější patří hry K.Maye, dětská představení, operní i operetní kousky.....
Amselsee (Kosí jezero) - což takhle romantická projížďka loďkou po jezírku? Pokud přijedete v zimě, pak byste mohli po zamrzlém jezírku bruslit!  Jezírko vzniklo přehrazením potoka, je využíváno k chovu ryb.
Pokud chcete dovolenou strávit aktivně, tak vás jistě nadchne možnost mnoha značených cyklistických stezek, horolezecké výstupy,..

Turistické zajímavosti v obci


Doporučit stránku známému:Rezervační centrum

+420 412 554 286

info@ceskosaske-svycarsko.cz

Provozní doba:
Duben - říjen / 09:00 - 18:00
Listopad - březen / 09:00 - 17:00


E-mailový zpravodaj

Zadejte svůj e-mail a dostávejte zdarma novinky informačního střediska Pravčická brána.


Praktický průvodce zdarma

Informace o průvodci


Partneři

Správa Národního parku České Švýcarsko

Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Vytisknout stránku | Přidat k oblíbeným

Copyright © 2006 České Švýcarsko - turistické informace, s.r.o. / +420 412 554 286 / info@ceskosaske-svycarsko.cz
Created by SYMBIO