Deutsch | English

České Švýcarsko

Kvalitní ubytování a aktivní odpočinekÚvodní stránka » Aktivity » Turistické stezky » Cesta za ledopády


Cesta za ledopády

Zimní výlet na Brtnické ledopády a do Jeskyně víl v Kyjovském údolí (kratší varianta 9 km, delší varianta 14 km). Z Brtníků po zelené značce přes Šternberk. Asi 1 km za Šternberkem je v terénním sedle rozcestí pěti cest zvané Písečná brána. Zde odbočíme ze zelené značky doleva, po jediné pěšince jdoucí dolů. Asi po 150 m je vpravo velký převis, ve kterém bývá krásná ledová výzdoba pojmenovaná Opona. Od Opony se vrátíme nahoru zpět na zelenou značku. Po ní pokračujeme dále, mineme odbočku k Velkému pruskému táboru (skalní převis, bez ledové výzdoby) a odbočku k Brtnickému hrádku (skalní hrádek, v zimě obtížně přístupný). Zelená značka klesne prudce dolů do údolí Vlčího potoka. Zde se můžeme rozhodnout, zda absolvujeme delší výlet s návštěvou Jeskyně víl nebo kratší s vynecháním této jeskyně.
Pokud se rozhodneme pro delší variantu výletu, pokračujeme dále po zelené značce na rozcestí Turistický most. Zde odbočíme doleva na červenou značku a po ní jdeme Kyjovským údolím proti proudu Křinice. Po 2 km odbočuje doleva cesta se směrovkou Jeskyně víl. Směrovky nás dovedou na protější stráň do jmenované jeskyně s křišťálově průzračnými rampouchy tvaru stalaktitů, stalagmitů i stalagnátů. Návrat je po stejné cestě a dále jako kratší varianta výletu.
V případě, že se rozhodneme pro vynechání Jeskyně víl, v údolí Vlčího potoka odbočíme ze zelené značky doleva po vozové cestě a jdeme po ní proti proudu Vlčího potoka. Cesta je značena jako cyklotrasa (č.3033). Mineme malou ledovou výzdobu Betlém (vpravo nad potůčkem). Na první odbočce doprava do údolí odbočíme a pěšina nás po 100 m dovede k ledopádu Velký sloup. Vrátíme se zpět na cestu v údolí Vlčího potoka (cyklotrasa) a po ní pokračujeme proti proudu Vlčího potoka krásným skalnatým údolím až na silnici. Odbočíme doleva a silnice nás po 1 km dovede do Brtníků.

 

Pozoruhodnosti na trase

Ledová Jeskyně


Jedno z nejúžasnějších míst v oblasti Českého Švýcarska západně od Kyjova. Při vstupu do jeskyně, kterou je však obtížné nalézt, se Vám naskytne neuvěřitelný pohled na les ledových rampouchů a ledových útvarů. Místo je však nutné navštívit v zimních měsících.

Jeskyně je volně přístupná.

Jeskyně víl

 

Nedaleko Doubice na pravém břehu řeky Křinice se nachází skalní převis s podzemními prostorami, kde se v zimě vytvářejí ledové rampouchy a záclony. Toto místo je celoročně volně přístupné. Snad i vy budete mít stěstí a jako na obrázku ledové království objevíte.

Obrázek trasy


Doporučit stránku známému:Rezervační centrum

+420 412 554 286

info@ceskosaske-svycarsko.cz

Provozní doba:
Duben - říjen / 09:00 - 18:00
Listopad - březen / 09:00 - 17:00


E-mailový zpravodaj

Zadejte svůj e-mail a dostávejte zdarma novinky informačního střediska Pravčická brána.


Praktický průvodce zdarma

Informace o průvodci


Partneři

Správa Národního parku České Švýcarsko

Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Vytisknout stránku | Přidat k oblíbeným

Copyright © 2006 České Švýcarsko - turistické informace, s.r.o. / +420 412 554 286 / info@ceskosaske-svycarsko.cz
Created by SYMBIO