Deutsch | English

České Švýcarsko

Kvalitní ubytování a aktivní odpočinekÚvodní stránka » O regionu » Turistické zajímavosti » Rozhledny a vyhlídky » Grosser Winterberg


Grosser Winterberg

Ilustrační fotografie

Grosser Winterberg

Am Bahnhof 6, 01814 Bad Schandau, Německo

http://www.saechsische-schweiz.de

Popis turistické zajímavosti

Grosser Winterberg

Hotel a restaurace "Velký zimní kopec" je nejvýše postavenou usedlostí v Saském Švýcarsku, kousek nad Schmilkou. Hotel se nachází v zóně NP, což znemožňuje přístup dopravním  prostředkům, ale hostům je zajištěn "dopravní servis" od parkoviště ve Schmilce. Z vrcholu kopce je nádherný výhled, při jasném počasí dohlédnete až k Drážďanům! Pro romantiky bude jistě zážitkem západ slunce nad Schrammstein. Budova ve švýcarském stylu byla postavena r. 1848, původně jako lovecký zámeček, koncem 19.stol., po přístavbě pravého postranního křídla, byl dům určen pro veřejnost, od této doby je budova využívána jako hotel s výletním lokálem. Jednou z předností jsou samozřejmě potraviny z regionu, pokud možno z biologicky pěstovaných plodin. Káva a čaj pochází ze vzdálených zemí. Vegetariáni i vegani nepřijdou zkrátka!
Zajímavosti: první veřejný hostinec se nacházel v přístavbě pravého křídla v 1.patře nad kuchyní. Zásobování G.Winterbergu bylo zajištěno koňskými povozy, obsluha bydlela přes letní sezónu v horních patrech. Vedle stájí byl i chlív, kde se chovala prasata a slepice. Zásoby byly skladovány ve dvoustěnném ledovém domku. Část mezi stěnami byla vždy na jaře vyplněna pilinami a bloky ledu z poblíž ležícího rybníku, které pak chladily domek po celé léto.


Základní informace:

Lokalita: Schmilka
Přístupnost: Výškový rozdíl 450m po  upravené cestě se  dá se zvládnout po zelené turistické trase za necelou hodinku, zpět do Schmilky pak můžete sejít po červené tur. trase, kde cestou objevíte nádherné vyhlídky.


Otevírací doba restaurace:
Duben - říjen: denně 11 - min. 18 hodin
Listopad - březen: so+ne 11 - min. 16 hodin Vánoce zavřeno

Více informací o zajímavosti

Další zajímavosti v obci


Doporučit stránku známému:Rezervační centrum

+420 412 554 286

info@ceskosaske-svycarsko.cz

Provozní doba:
Duben - říjen / 09:00 - 18:00
Listopad - březen / 09:00 - 17:00


E-mailový zpravodaj

Zadejte svůj e-mail a dostávejte zdarma novinky informačního střediska Pravčická brána.


Praktický průvodce zdarma

Informace o průvodci


Partneři

Správa Národního parku České Švýcarsko

Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Vytisknout stránku | Přidat k oblíbeným

Copyright © 2006 České Švýcarsko - turistické informace, s.r.o. / +420 412 554 286 / info@ceskosaske-svycarsko.cz
Created by SYMBIO