Deutsch | English

České Švýcarsko

Kvalitní ubytování a aktivní odpočinekÚvodní stránka » O regionu » Turistické zajímavosti » Hrady a zámky » Hrad Stolpen


Hrad Stolpen

Ilustrační fotografie

Hrad Stolpen

Burg Stolpen
Schlossstraße 10
01833 Stolpen

http://burg-stolpen.de/

Popis turistické zajímavosti

Středověký hrad Stolpen patří mezi nejkrásnější hrady Německa. Hrad je vidět už z dálky díky markantním věžím. Jméno hradu bylo odvozeno od slovanského názvu pro sloup (sloupín - místo se sloupy), těmito sloupy jsou myšlené vulkanické vyvřeliny. První zmínky o hradu pochází z období kolem r.1100, většina dochovaných staveb pochází z období gotiky, později hrad přestavěli renesančně. V 17.stol.hrad sloužil jako pevnost, za napoleonských válek byl poškozen, v současnosti je státním majetkem a je v něm muzeum.Hrad proslavila hraběnka Coselová, která v hradní věži prožila v zajetí celých 49 let, což je v dějinách hradu nejdelší pobyt. V Johannově (Coselově) věži je stálá výstava o jejím dobrodružném a osudovém životě. Její hrob se nachází v hradní kapli.


Zahradní restaurace
Kavárna nabízí návštěvníkům od velikonoc do konce října občerstvení a nápoje dle ročního období na autentickém místě, kde byla kdysi hradní kuchyň a jídelní sál. Prožijte si zde klidné posezení a pohled na obrovské věže hradu....

Expozice "sklo & kámen"
V pískovcových klenbách, v původních sklepeních se nachází od r.2000 expozice, která návštěvníky seznamuje se sklářskou tradicí, která se ve zdejším okolí užívala. Prohlídka umožní nahlédnout řemeslníkům přímo přes rameno a přihlédnout kreativní výrobě.Dále si zde návštěvník může zakoupit umělecké výrobky především z (pískovce) kamene.


Malé hradní divadlo
Prostory sloužily dříve hospodářským účelům, od r.1997 jsou využívány pro divadelní představení, předčítání a umění.

Obřadní síň
Už od nepaměti slouží tato místnost ke křtění dětí, konfirmaci, pohřbům a především k uzavírání sňatku. Ve spolupráci s úřadem města Stolpen zde můžou lidí dodnes uzavírat sňatky, odolnost čedičových zdí hradu by měla garantem svazku na věčné časy. 

http://www.stolpen.de/index.php

Více informací o zajímavosti


Doporučit stránku známému:Rezervační centrum

+420 412 554 286

info@ceskosaske-svycarsko.cz

Provozní doba:
Duben - říjen / 09:00 - 18:00
Listopad - březen / 09:00 - 17:00


E-mailový zpravodaj

Zadejte svůj e-mail a dostávejte zdarma novinky informačního střediska Pravčická brána.


Praktický průvodce zdarma

Informace o průvodci


Partneři

Správa Národního parku České Švýcarsko

Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Vytisknout stránku | Přidat k oblíbeným

Copyright © 2006 České Švýcarsko - turistické informace, s.r.o. / +420 412 554 286 / info@ceskosaske-svycarsko.cz
Created by SYMBIO