Deutsch | English

České Švýcarsko

Kvalitní ubytování a aktivní odpočinekÚvodní stránka » O regionu » Turistické zajímavosti » Atrakce » Výlet na lodi Děčín - Hřensko - Děčín


Výlet na lodi Děčín - Hřensko - Děčín

Ilustrační fotografie

Výlet na lodi Děčín - Hřensko - Děčín

Děčín - Smetanovo nábřeží

http://www.labskaplavebni.cz

Popis turistické zajímavosti

Loď Děčín - České Švýcarsko

Loď s příznačným jménem Děčín, pluje mezi Děčínem a Hřenskem. Dopřejte si  chvilku relaxace při vyjížďce na lodi na řece Labi. Cestou se Vám postupně budou nabízet krásy Národního parku České Švýcarsko.  Poplujete obrovským kaňonem řeky Labe, z paluby Lodi jež nese jméno Děčín se můžete kochat okolními pískovcovými skalami. Na pravém břehu řeky Labe, směrem z Děčína do Hřenska, uvidíte na hraně Labského kaňonu vyhlídku Růžový hřeben, která leží na červeně značené turistické trase, která vede až do Hřenska přes okouzlující vyhlídku Belvedér. Na levé straně se táhne dlouhá vesnice Žleb. Za touto vesnicí jsou  lesy a skalnaté výčnělky, které se táhnou celým korytem až do Německa. Na podzim, když se listí stromů zbarví, hraje kaňon řeky všemi barvami. Vyhlídka Belvedér, kterou míjíte na půli cesty, byla vybudována v 18. století k hudební a divadelní produkci. Kdysi se na lodích plavila po Labi šlechta a orchestr, který stával  na vyhlídce, hrál panstvu pro potěšení.
Na lodi máte také příležitost poobědvat na otevřené palubě, nebo v prosklené restauraci. Přesto, že je loď zakotvená na svém místě, restaurace je stále v provozu. V odpoledních i večerních hodinách si ji můžete pronajmout celou k soukromému večírku, oslavě či jiné  mimořádné akci. Rádim Vám tuto jakoukoliv akci zajistíme, také např. s výletem nejen do Hřenska, na hrad Koenigstein či na vinných slekpů v Žeronosekách.

Po příjezdu do Hřenska se můžete vypravit na známou Pravčickou bránu, největší přírodní most v Evropě. Z její vyhlídky si pak  dopřejete překrásný a daleký výhled,  až se vám bude tajit dech. Celé okolí Děčína a Hřenska budete mít jako na dlani. Z Pravčické brány se můžete vydat po Gabriliině stezce na Mezní louku odkud můžete sejít ke korytu řeky Kamenice a zpět do Hřenska se plavit na pramici, kde Vám místní přívozník bude vyprávět zajímavé historky.
V turistickém centru na nábřeží si můžete zakoupit pohledy i poštovní známky a zaslat tak svým nejbližším pěkný pozdrav z Českého Švýcarska, nebo si zakoupit jiné suvenýry, které vám připomenou krásné chvilky strávené v tomto kraji.Více informací: www.labskaplavebni.cz

 

Více informací o zajímavosti

Akce v obci


Doporučit stránku známému:Rezervační centrum

+420 412 554 286

info@ceskosaske-svycarsko.cz

Provozní doba:
Duben - říjen / 09:00 - 18:00
Listopad - březen / 09:00 - 17:00


E-mailový zpravodaj

Zadejte svůj e-mail a dostávejte zdarma novinky informačního střediska Pravčická brána.


Praktický průvodce zdarma

Informace o průvodci


Partneři

Správa Národního parku České Švýcarsko

Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | Vytisknout stránku | Přidat k oblíbeným

Copyright © 2006 České Švýcarsko - turistické informace, s.r.o. / +420 412 554 286 / info@ceskosaske-svycarsko.cz
Created by SYMBIO